Звільнення святого Петра – Клод Лоррен

Звільнення святого Петра   Клод Лоррен

Близько 1635 року Лоррен приступив до докладного опису власних робіт, що склався в так звану “Книгу істини”. Він вів свої записи до самої смерті. В “Книзі істини” міститься 195 аркушів, на кожному з яких – мальована копія картини, з розміщеною на задній стороні аркуша інформацією про те, хто і коли замовив дану роботу.

На думку біографа Клода Лоррена, Філіпа Бальдинуччи, художник робив все це, щоб “захистити себе від численних підробок, які продавалися в Римі як оригінали, належали його пензля,”. Сам Лоррен говорив про те, що при складанні книги особливу увагу він приділяє деталям, недоступним для підробки.

Ці дрібні деталі він іноді спеціально зображував на малюнку в збільшеному вигляді. Не зовсім ясно, чи створювалася “Книга істини” тільки і виключно для захисту від підробок, але не викликає сумніву те, що вона була дуже дорога художнику. Більшість малюнків “Книзі істини” виконано пером і тушшю.

Деякі малюнки загрунтовані кольоровою крейдою, а відблиски на багатьох копіях написані білилами. На двох малюнках додано золота фарба. Єдина в книзі “непейзажная” картина Лоррена – “Звільнення святого Петра” . Тут ми відтворюємо тільки фігури та інтер’єр, зображені на ній. Сама робота, на жаль, не збереглася.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)