Міранда і Фердинанд – Ангеліка Кауфман

Міранда і Фердинанд   Ангеліка Кауфман

Картина швейцарської художниці Анжеліки Кауфман “Міранда і Фердинанд”. Розмір картини 35 х 45 см, полотно, олія. Інша назва картини “Сцена з Мірандою і Фердинандом за мотивами п’єси “Буря” Шекспіра”. У листопаді 1582 року в 18 з невеликим років Шекспір одружився на старшій його 8 роками Ганні Гесвэ, дочки досить заможного однодворца з лежачої в 10 хвилинах від Стратфорда місцевості Шотерн.

Мабуть, шлюб був вимушений. Весільний обряд здійснено без участі батьків Шекспіра і з обходом деяких звичайних формальностей з боку родичів нареченої, а через 6 місяців, у травні 1583 року, у Шекспіра народилася дочка Сюзанна. Встановлено, правда, що в Англії того часу не вважалось особливо ганебним нареченому вступати в права чоловіка негайно після заручин; можна знайти докази: так, у п’єсі Клавдіо “Міра за міру” виправдовується тим, що якщо він і “заволодів ложем своєю Юлії, то після заручин”.

Але саме з тих екстрених обставин, при яких відбулося вінчання Шекспіра, виявляється, що “чесного заручення” не було. Коли Шекспір писав п’єсу “Буря” і був батьком двох дочок, з яких одну тільки що видав заміж, а іншу збирався видавати він з явно-суб’єктивною пристрастю змусив Просперо звернутися до нареченого її дочки Міранди з таким нагадуванням: “Але якщо до того, поки обряд священиком цілком не здійсниться, ти незайманий развяжешь пояс їй, то ніколи з небес благословення на ваш союз з любов’ю не зійде… О! ні! розбрат, презренье з їдким поглядом і ненависть безплідна тоді насиплють до вас на шлюбну постіль негідних трав настільки їдких і колючих, що обидва ви соскочите з неї”. В цих словах, не без відомої частки підстави, хочуть бачити доказ, що сімейного щастя нерівний шлюб Шекспіру не приніс.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Міранда і Фердинанд – Ангеліка Кауфман.