Христос з двома ангелами – Джованні Санті

Христос з двома ангелами   Джованні Санті

Встановлено, що картина була обрізана з усіх сторін. Як припускають, причиною цього було дуже поганий стан її країв. Ймовірно, з цієї ж причини картина, написана спочатку на дереві, була перенесена на полотно. Такий тип композиції на цю тему склався в середині XV століття, в першу чергу у формі так званої “Imago Pietatis”.

Першу подібну композицію створив Донателло на центральній картині бронзового вівтаря в Падуї. Спаситель зображений сидячим в саркофазі, на його тілі сліди ран від розп’яття і знущань. У таких композиціях часто зображувалися і два ангела. Ми не бачимо мертвого Христа, на нас дивиться його живе особа. Таким чином, у творі виражається також і ідея воскресіння. Художня спадщина Джованні Санті ще не повністю вивчено.

Збереглося лише кілька картин цього майстра, який був більш відомий як хроніст. Перша датована його картина відноситься до 1481 році. У рішенні декількох деталей будапештское полотно стоїть ближче всього до вівтарній картині Джованні Санті, написаної в 1489 році, і до міланської картині “Благовіщення” , написаної близько 1490 року.

Звертає на себе увагу ще один особливо цікавий момент: сидить на грудях Христа муха. Вона написана з такою майстерністю, що своєю натуральністю часто вводить в оману глядачів. Як стверджує Андор Пиглер, зображення цієї мухи повинно було як магічний талісман відлякувати живих мух, бруднять картину. Як припускають, що цей звичай зображати мух виходив з Нідерландів і був особливо поширений у 1450-1515 роки. Зображення мух зустрічається пізніше, але вже швидше заради ілюзорного впливу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Христос з двома ангелами – Джованні Санті.