Портрет князя Р. Р. Орлова – Карл Людвіг Христинек

Портрет князя Р. Р. Орлова   Карл Людвіг Христинек

Орлови – графський рід, піднявся при Катерині II, в особі п’ятьох братів Орлових. Батько їх, дворянин Григорій Іванович, був під кінець життя новгородським губернатором. Винуватець піднесення роду – Григорій Григорович Орлов, фаворит Катерини II, генерал-аншеф, генерал-фельдцехмейстер артилерії, князь Римської імперії. Освіту здобув у кадетському корпусі. Відзначився під час Семирічної війни, був поранений при Цорндорфе. Близькість його до Катерини поставила братів Орлових на чолі перевороту 28 червня 1762 р. Всі вони тоді ж були зведені у графське достоїнство, а Григорій Григорович проведений в генерал-майори і дійсні камергери.

Ставши одним з перших сановників держави, Орлов намагався поповнити свою освіту і особливо цікавився природничими науками; протегував Ломоносову і Фонвізіну, листувався з Ж.-Ж. Руссо. Не відрізняючись великим розумом, але добрий і м’який, він підтримував Катерину в благих починаннях перших років її царювання. Він був один із засновників Вільного Економічного Суспільства і першим виборним його головою. Його займав питання про поліпшення побуту селян.

Під час першої турецької війни він висунув план звільнення Греції і наполіг на посилці флоту в Середземне море. У 1772 р. їздив повноважним послом у Фокшани на мирний конгрес, але, виведений з терпіння притязательностью і двуличием турків, перервав переговори, чим викликав невдоволення імператриці. В цей час становище фаворита при Катерині було вже зайняте Васильчиковим, і Орлову довелося тимчасово залишити Петербург. З піднесенням Потьомкіна Орлов остаточно втрачає значення при дворі. Незадовго перед смертю Орлов впав у душевний розлад, мабуть, під враженням смерті Дружини. Помер у 1783 р. Потомства Орлов не залишив.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Портрет князя Р. Р. Орлова – Карл Людвіг Христинек.