Портрет Зубова П. А – Йоганн Баптист Лампі

Портрет Зубова П. А   Йоганн Баптист Лампі

Зубів Платон Олександрович – останній фаворит імператриці Катерини II. Людина недалекого розуму і малоосвічений, але видний собою і чудово володів французькою мовою, Зубів почав свою кар’єру поручиком Кінної гвардії. У 1789р. Зубів був призначений флігель-ад’ютантом і надзвичайно швидко став посуватися по службі. У 1793г. він уже генерал-ад’ютант і шеф Кавалергардського корпусу, в 1794г. – генерал-фельдцехмейстер і Новоросійський генерал-губернатор, причому його підлеглим є Суворов.

В 1796г. йому доручається начальство над Чорноморським флотом. Він зосереджує у своїх руках, в останній рік царювання Катерини, до 13 посад по вищому управління імперії. У 1793г. він зводиться в графське гідність разом з усією прізвищем; в 1794г. стає світлішим князем Римської імперії. В одних тільки колишніх польських областях він отримує до 13 тисяч душ, з щорічним доходом в 100 тисяч рублів.

Імператриця мала до свого улюбленця безмежну довіру і лише в рідкісних випадках обходилася без його порад. До 1793г. значення Зубова стримується впливом Потьомкіна, але по смерті останнього Зубів стає всесильним при дворі. До нього переходить вище військове управління; у питаннях дипломатичних він починає грати величезну роль. Керував до тих пір іноземній колегією граф А. А. Безбородька в 1795г. змушений був фактично поступитися йому своє президентство. Влада та пошана зробили Зубова до крайнощів самовпевненим і зарозумілим.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Зубова П. А – Йоганн Баптист Лампі.