Портрет Доменіко Маріні – Карл Брюллов

Портрет Доменіко Маріні   Карл Брюллов

Нові устремління Брюллова своє чудове втілення знайшли в невеликому портреті відомого італійського дискобола – доменіко Маріні. В динаміці розвороту його постаті, в різкості піднятою вгору голови, в полум’яності погляду пекучих очей і гнівне стискання губ, укладена така сила почуттів, яка робить портрет дискобола уособленням людської відваги, мужності і дерзання.

Контраст між блискучою білизною сорочки Маріні і смаглявою шкірою його особи і оголеною до ліктя мускулистої руки посилює експресію образу. Вже сучасники справедливо вловлювали в портреті Маріні риси героїв майбутньої картини “Останній день Помпеї”. “Російський живописець Брюллов, – писав італійський критик про портреті Маріні,- шанувальник всякого, хто підноситься над обикновенною сферою, написав його в Римі.

Скільки мистецтва в цьому маленькому полотні! В щасливий момент схоплений атлет, чоло якого ти бачиш блищить від поту. Вірність малюнка, сміливе і величаве рух, нарешті, виконання великого майстра, передвіщали тут творця картини, що зображає “Останній день Помпеї”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Доменіко Маріні – Карл Брюллов.