Портрет Юлії Самойлової з вихованкою – Карл Брюллов

Портрет Юлії Самойлової з вихованкою   Карл Брюллов

Ця картина – пік творчості Брюллова-портретиста. Це торжествуюче явище краси і духовної сили незалежної, яскравою, вільної особистості. Брюллов і Юлія Самойлова любили один одного. Вони познайомилися в Римі, і їх любові сприяла щедра природа італійська.

Художник зобразив її разом з вихованкою, залишають вітальню будинку: стрімку, поривистую, сліпуче красиву, підкорюючу благоуханной молодістю і пристрасністю натури. Художник Кіпренський говорив, що так вдало можна створити портрет жінки, якій не тільки нескінченно захоплюєшся, але яку палко, без розуму любиш…

Друга назва картини – “Маскарад”. Це головний задум художника. Там, у глибині залу – маскарад. Але у світі брехні Самойлова, повна людської гідності, зневажливо скинула маску і гордо демонструє своє відкрите обличчя. Вона щира. Вона не приховує своєї любові до митця, якого на цьому балу піддали осуду, і свого ставлення до суспільства, яке вона з племінницею демонстративно покидає.

А там, в глибині залу, продовжує веселитися юрба в масках, там представники вищого світу, які звикли говорити одне, робити інше, а думати третє. Там наскрізь фальшиве суспільство, з яким у Брюллова так часто не збігалися погляди. Самойлова грала в житті художника величезну роль – вона підтримувала його і матеріально, і духовно у важкі хвилини життя Брюллова.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Юлії Самойлової з вихованкою – Карл Брюллов.