Геній мистецтва – Карл Брюллов

Геній мистецтва   Карл Брюллов

Знаменита картина “Геній мистецтва”, була першою серйозною роботою автора і стала справжнім шедевром російської живопису. Написання картини забрало у автора більше 3 років, у цей час Брюллов ще навчався в Імператорській академії мистецтв у Санкт-Петербурзі. Кожна деталь, зображена на картині, таїть у собі глибокий сенс і емоції, який хотів передати глядачеві геніальний російський художник.

Варто зауважити, що йому було всього 18 років, коли він почав цю роботу. Як і личить генію, на картині він оточений характерними предметами, такими як: циркуль, книга, капітель класичні колони, ліра, лаврові вінки, молот скульптора.

Голова скульптури Лаокоона надає полотну яскравій емоційності, яка контрастує зі спокійним, безтурботним позою юнаки. Таким чином, Брюллов протиставляє капризи генія і муки творчості. Яскраво червона драпірування додає картині частку античного еротизму і незвичайною енергійності.

Ідеальні округлі форми оголеного та окриленого юнаки, говорять про його обожненні, а риси обличчя, про його безликості. Юнак з чудовим тілом, підноситься як безсмертний натхненник мистецтва. Над головою героя, можна побачити ледь помітне сяйво, яке символізує осяяння або муз без яких неможливо уявити будь-яку творчість.

Після цієї картини, художник створив ще багато шедеврів світового живопису і по праву вважається одним з найталановитіших російських художників, який залишив після себе не мале культурна спадщина.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)