Портрет графа B. А. Перовського – Карл Брюллов

Портрет графа B. А. Перовського   Карл Брюллов

Перовський – генерал від кавалерії, генерал-ад’ютант. Закінчивши курс у Московському університеті, вступив в 1811 році колоновожатим до почту Його Величності; у 1812 році, при відступі до Москви після бородінської битви, був захоплений у полон, в якому і перебував до взяття союзниками Парижа; в турецьку війну 1828 року був тяжко поранений і змушений відмовитися від стройової служби; в 1833 році призначений оренбурзьким військовим губернатором і командиром окремого оренбурзького корпусу. Зайнявши цю посаду, він привів у покора степових кочівників, але зроблений ним у 1839 році похід на Хиву закінчився невдало.

У 1842 році Перовський залишив управління оренбурзьким краєм, але в 1851 році знову був до нього покликаний і зберігав його до 1856 року. В цей час були приведені у виконання ще раніше задумані ним заходи: у степу були влаштовані численні укріплення, досліджено Аральське море і засноване на ньому пароплавне сполучення, взята штурмом кокандская фортеця Ак-мечеть і поміщений в 1854 році з хивинским ханом вигідний для Росії договір. У 1855 році Перовський був зведений в графське гідність.

Одним з перших великих портретів, виконаних майстром в Петербурзі, було зображення Ст. А. Перовського, прихильника і шанувальника таланту братів Брюллових. Вже в цьому портреті Брюллов по-новому вирішив проблему великого полотна. Піднесено схвильованою здається характеристика Перовського, изобличающая людини сильної волі і рішучих вчинків.

Чітким силуетом вимальовується постать Перовського на тлі грозового неба з бурхливо клубящимися хмарами. Його вигляду відповідає динамічний пейзаж зі скачуть по широкому степу кочівниками на гарячих неоседланних конях. Зображуючи Перовського на тлі степів, Брюллов як би нагадував про займаної ним посади військового губернатора Оренбурга.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет графа B. А. Перовського – Карл Брюллов.