Портрет Вів. Кн. Олени Павлівни з дочкою – Карл Брюллов

Портрет Вів. Кн. Олени Павлівни з дочкою   Карл Брюллов

Майстерність Брюллова як монументаліста відбилося у великому портреті княгині Олени Павлівни з дочкою, який був написаний художником в 1830 році.

У цієї картини цікава історія створення: у 1828 році велика княгиня Олена Павлівна, яка вважала себе покровителькою художників, вирушила в подорож по Італії. Її імператорська Високість, як писали сучасники, захотіла бути у Ватикані, і російські живописці, які там працюють, у тому числі і Брюллов, мали щастя супроводжувати її Високість по всіх залах музею та картинної галереї.

Результати знайомства Брюллова з великою княгинею не сповільнили позначитися. “Під час свого перебування в Римі государиня велика княгиня Олена Павлівна благоволила замовити мені свій портрет в зріст і кілька копій з нього”, – писав Карл Брюллов. Численні начерки свідчили про наполегливої роботи художника над виконанням замовлення. Він постійно міняв позу Олени Павлівни та її дочки, обстановку, деталі. Допитливо шукав композиційне рішення і прийшов до висновку про необхідність зобразити велику княгиню в русі. Відтепер у великих портретах він став користуватися цим прийомом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Вів. Кн. Олени Павлівни з дочкою – Карл Брюллов.