Портрет байкаря І. А. Крилова – Карл Брюллов

Портрет байкаря І. А. Крилова   Карл Брюллов

Портрет – один із жанрів в мистецтві, в якому відтворюється вигляд людської індивідуальності. Разом з зовнішньою схожістю портрет уособлює духовний світ зображуваної людини. Цей вид мистецтва залишається тією областю, де талант Брюллова повновладно царює і блискуче. Поряд з бравурними світськими портретами, вражаючими своїми сильними барвистими і композиційними ефектами, він пише портрети іншого плану.

Спокійний настрій домінує в образах людей мистецтва, більш стриманих за колоритом, який як би мерехтить зсередини форми, підкреслюючи духовну значущість моделей. Тут художник звертається до аналізу людського настрою, вловлюючи томящие душу моделі протиріччя. Він бачить в особах і позах поєднання займистості уяви і втоми, руху думки і розумового холодку.

До таких портретів відноситься портрет І. А. Крилова. Проникливий і прозорливий, Крилов немов дивиться вам в душу, і його життєва мудрість висвітлює всі глибини і таємні струни вашого внутрішнього світу.

Іван Андрійович Крилов – російський поет, байкар, перекладач, письменник. В молодості Крилов був відомий насамперед як письменник-сатирик, видавець сатиричного журналу “Пошта духів” і ходила в списках пародійної трагікомедії “Трумф”, висмеивавшей Павла I. Крилов є автором понад 200 байок з 1809 по 1843 рік, вони вийшли в світ у дев’яти частинах і перевидавалися дуже великими по тим часам тиражами. У 1842 році його твори вийшли в німецькому перекладі. Сюжети багатьох байок сходять до творів Езопа і Лафонтена, хоча чимало і оригінальних сюжетів. Багато вислови з байок Крилова стали крилатими.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет байкаря І. А. Крилова – Карл Брюллов.