Портрет П. А. Кікіна – Карл Брюллов

Портрет П. А. Кікіна   Карл Брюллов

Статс-секретар Його Імператорської Величності. Навчався в пансіоні при Московському університеті у професора Чеботарьова, в дитинстві ще був записаний в Семенівський полк сержантом, брав участь у Турецькій війні, в 1812 р. був черговим генералом, в 1814 р. залишив військову службу.

У 1820 р. П. А. Кикин утворив “Товариство заохочення художників”, разом з князем В. А. Гагаріним і А. В. Мамоновим, де був скарбником і керівником, ввів ряд поліпшень в сільській промисловості і, за словами Шишкова, перший подав думку про спорудження храму Спасителя в Москві.

П. А. Кикин допоміг К. Брюллову отримати за рахунок товариства тривале відрядження в Італію, в чому йому відмовило керівництво Академії мистецтв, незважаючи на те, що він був найбільш талановитим, закінчують її тоді, учнів. Це дивна обставина пояснюється тим, що незадовго до закінчення Академії Брюллов посварився з академічним начальством, яке не забарилося загальмувати питання про його закордонну поїздку. Портрет П. А. Кікіна постраждав від зловживання Брюллова асфальтом, в результаті чого живопис сильно “пожухла”.

За твердженням М. Желєзнова: “Згодом Брюллов був незадоволений цим дуже почорнілим портретом, проте говорив, що він схожий і справно намальований”. Зосередивши увагу на обличчі, Брюллов дав переконливу, по схожості і гостроті, характеристику Кікіна.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет П. А. Кікіна – Карл Брюллов.