Облога Пскова – Карл Брюллов

Облога Пскова   Карл Брюллов

Імператорська Академія мистецтв, запропонувавши Брюллову керівництво історичним класом, звела його в звання доцента. Для отримання звання старшого професора йому належало написати велику картину на тему, затверджену Академією. Напевно, почесний член багатьох академій Європи був спантеличений таким оборотом справи.

Але, очевидно, “Останній день Помпеї”, написаний за власною ініціативою, був недостатньо вагомим для отримання звання старшого професора, не кажучи вже про званні академіка, якого, до речі, Брюллову так і не судилося отримати ніколи. Таке було найвище государя Миколи I благоуважение. До самої смерті не кінчить К. Брюллов величезну картину “Облога Пскова”, яка ніяк не вкладалася в задані історією Карамзіна рамки. Фальшивий посил складної композиції величезного полотна, натиск, опіка – все це було ненависне живописцю.

Баторій у 1581 р. здійснив похід на Псков. Взяттям Пскова він розраховував змусити уряд Івана IV погодитися на важкі умови миру, віддати Польщі північно-західні руські землі. Баторій, очевидно, сподівався на легку перемогу, так як рушив до Пскову з порівняно невеликим військом і досить слабкою артилерією. Він знав, що Москва не зможе надати городян істотну допомогу.

У самому Пскові тоді перебував гарнізон чисельністю близько 4,5 тисячі вояків і близько 12 тисяч посадського ополчення. Вся Псковська земля готувалася зустріти ворога. Багато псковские селяни покидали свої будинки і пробиралися або в Псков, або в Опочку. Жителі передмістя Червоного розуміючи, що не можуть відстояти свою маленьку фортецю, спалили її і пішли в Псков.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Облога Пскова – Карл Брюллов.