Портрет кн. М. П. Волконської – Карл Брюллов

Портрет кн. М. П. Волконської   Карл Брюллов

Камерно-інтимним портретом можна певною мірою вважати і зображення кн. М. П. Волконської, хоча йому більшою мірою, ніж іншим аналогічним робіт Брюллова, притаманні риси замовного портрета. Однак і в ньому умовність парадного портрета пом’якшена теплотою емоцій.

Ще в ранній молодості створив Брюллов чудовий акварельний портрет життєрадісної дівчинки Кикиной, що стала згодом ясновельможної княгинею Волконської. Датування портрета Волконської, зазвичай относимого до 1837 році, вимагає серйозного перегляду. М. П. Кікіна народилася в 1816 році, отже, жінці зображеної на портреті, повинно було бути не більше 21 року. Але вона здається значно старше. Біографічні дані і стильові особливості портрета Волконської змушують віднести його до першій половині 1840-х років.

Примітно, що малюнок шпалер у портреті Волконської схожий з орнаментом оббивки стін у портреті Бек, написаному в 1840 році. Повний прихованих пристрастей і східної млості, образ Волконської жвавий блиском темних очей і яка пурхає посмішкою на губах.

Напівфантастичний вбрання княгині з химерним головним убором у вигляді чалми, пишність опушеною хутром оксамитової мантильї, м’яке мерцанье перлів, обвиває шию, вводять у світ казкового Сходу. Не випадковий для задуму портрета виконаний в той час олівцевий малюнок, що зображає туркеню, якій Брюллов надав риси княгині. Багато праці і натхнення віддав Брюллов роботі над портретом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет кн. М. П. Волконської – Карл Брюллов.