Портрет Якоба Майєра – Ганс Гольбайн

Портрет Якоба Майєра   Ганс Гольбайн

Першим впливовим покровителем Ганса Гольбейна Молодшого в Базелі був банкір Якоб Майєр. Коли він у 1516 році був обраний бургомістром Базеля, Гольбейн написав два чудових портрета – Якоба Майєра і його дружини Доротеї Канненгиссер, т. зв. диптих. Бургомістр, великий впевнений у собі чоловік, явно пишається своєю посадою. У руках він тримає золоту монету – знак того, що Базель має право на карбування власних грошей.

Спокійне, одухотворене, благородне обличчя базельського банкіра уособлює не тільки саму модель, але і обстановку міста цього періоду, коли Базель був культурним центром європейського значення, коли ідеї гуманізму, Ренесансу проникли в інтелектуальну еліту міста і були підтримані представниками буржуазії багатіє.

Зображений на портреті Якоб Майєр, першим оцінив дар художника і став замовляти йому портрети членів своєї сім’ї, гідно оплачуючи їх. Так розпочався перший період творчості Гольбейна, що тривав до 1532 року. Завдяки успіху цих портретів молодий художник отримав численні замовлення не тільки в Базелі, але і в інших містах Швейцарського Союзу. У 1517-1518 роках художник побував у місті Люцерні, а потім здійснив поїздку до Італії. Цей портрет, виконаний дуже молодим, але вже зрілим майстром. І слава богу, що він був помічений і оцінений сучасниками. Рідкісний випадок!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет Якоба Майєра – Ганс Гольбайн.