Св. Іоанн Євангеліст на о. Патмос – Ганс Бургкмайр

Св. Іоанн Євангеліст на о. Патмос   Ганс Бургкмайр

Ганс Бургкмайр – відомий представник німецького Відродження. Він народився в Аугсбурзі і навчався живопису у свого батька, а потім в Кольмарі у М. Шонгауера, після чого удосконалювався у мистецтві у Хольбейна Старшого і одночасно працював малювальником у видавництві. Як і інші майстри німецького Відродження, Бургкмайр займався не тільки живописом, але й графікою, гравюрою. У числі перших на півночі Європи він став застосовувати техніку кольорової гравюри кьяроскуро, яку запозичив у італійців.

У італійців майстер перейняв і багато мальовничі прийоми, які виявляються у композиційному та колористичному вирішенні його творів. У той же час в картинах Бургкмайра зберігаються притаманні творам німецького мистецтва Відродження експресивність, ідейний характер, любов до пейзажу. До числа кращих робіт відноситься вівтарний триптих з центральною сценою “Св. Іоанн Євангеліст на о. Патмос”, наповненою відчуттям містичної незбагненності дива. Фігура св. Івана представлена в спокійній, але різко розгорнутої позі. Він слухає божественного подиху.

Похилені від божественного подиху дерева, покрита відблисками небесного сяйва листя створюють відчуття споглядання дива. Інші відомі твори: “Мадонна з Немовлям”. 1509. Німецький національний музей, Нюрнберг; “Есфір і Артаксеркс”. 1528. Стара пінакотека, Мюнхен.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Св. Іоанн Євангеліст на о. Патмос – Ганс Бургкмайр.