Жрець Корез жертвує собою заради Каллірої – Жан Оноре Фрагонар

Жрець Корез жертвує собою заради Каллірої   Жан Оноре Фрагонар

Картина французького живописця Жана Оноре Фрагонара “Жрець Корез жертвує собою заради Каллірої”. Розмір картини 309 x 400 см, полотно, олія. Інша назва картини “Жрець Корез жертвує собою для порятунку Каллірої”. У 1765 Фрагонар представляє в Салон історичне полотно на сюжет з Павсанія “Жрець Корез жертвує собою заради Каллірої”.

Серед академічних робіт, за свідченням сучасників, воно вирізняється емоційністю колориту, тонкими светотеневими градаціями, динамічним мазком. По найбільш відомому з міфів про Каллирое, Корезе і святому джерелі, Калліроя була юною дівою із Калідона, в яку закохався жрець бога Вакха Корез. В помсту за її байдужість до люблячому бог зробив половину всіх жителів Калідона божевільними.

Оракул обіцяв звільнення, якщо Калліроя буде принесена в жертву Вакху. Жрець Корез, однак, не бажаючи вбивати дівчину, заколовся сам, а Калліроя позбавила себе життя у джерела, в подальшому отримав свою назву від її імені. Існує інша картина художника за мотивами давньогрецького міфу “Хрісаор і Калліроя”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Жрець Корез жертвує собою заради Каллірої – Жан Оноре Фрагонар.