Вінок коханому – Жан Оноре Фрагонар

Вінок коханому   Жан Оноре Фрагонар

Картина французького художника Жана Оноре Фрагонара “Вінок коханому”. Розмір картини 318 x 243 см, полотно, олія. Це полотно Фрагонара з циклу картин на тему “Любовне переслідування”, призначеного для прикраси інтер’єрів замку у Лувенсьене фаворитки французького короля Людовика XV мадам Дюбаррі.

Донька збирача податей Марі-Жанна Дюбаррі була модисткою, потім оселилася в будинку графа Д. Людовик XV наблизив її до себе, влаштував її шлюб з братом графа Д. і в 1769 році представив до двору. Міністр Шуазель марно намагався її скинути і викликав цим тільки своє власне падіння. Хоча Дюбаррі мало втручалася в урядові справи, але сприяла піднесенню герцога д ‘ Эгильона і підтримувала його проти парламенту. Після смерті Людовіка XV Марі-Жанна Дюбаррі була арештована і поміщена в монастир, але скоро повернулася в свій замок в Марлі, де продовжувала жити з великою пишністю.

Під час революції вона допомагала емігрантам і вступила в зносини з прихильниками Бріссо, за що була віддана суду і гильотинирована. Померла Дюбаррі Марі-Жанна Дюбаррі без звичайних у той час твердості і стоїцизму. Вийшли під ім’ям Дюбаррі “Мемуари” не є справжніми, але містять в собі багато цікавого.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Вінок коханому – Жан Оноре Фрагонар.