Дама у вирджинала – Ян Вермеер

Дама у вирджинала   Ян Вермеер

Картина голландського художника Яна Вермеєра Делфтського “Дама у вирджинала”. Розмір картини 52 x 45 см, полотно, олія. Це полотно нідерландського живописця вважається парної картиною за стилістикою іншій роботі художника, що знаходиться в зборах лондонської національної галереї, відомої під назвою “Дама у спинета”.

Ця картина Вермеєра також відома під дещо іншою назвою “Молода жінка, що стоїть у вирджинала”. На полотні зображена вишукано одягнена дама, яка грає на вирджинале в багатому бюргерському будинку міста Делфта. На стінах кімнати розміщені картини, пол покритий мармуровою синьою та білою плиткою, яка свідчить про явну достатку господарів будинку.

Дві картини, розташовані на стіні, за спиною дами не можуть бути достовірно аттрибутировани, але, ймовірно, маленький пейзаж зліва написаний або Яном Вейнэнтсом, або Аллертом ван Эвердингеном. На другій картині, яка приписується Цезарю ван Эвердингену, братові Аллерта, зображений сюжет з Купідоном, тримає гральну карту.

Швидше всього зображення вісника кохання Купідона є символом зв’язку романтичних захоплень і музикування, традиційної асоціації музики і любові. Як і більшість робіт Вермеєра, ця картина живописця недокументирована. Датування картини здійснено експертами та дослідниками творчості Вермєєра на основі стилістики картини, а також крою костюма дами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)