Спляча дівчина – Ян Вермеер

Спляча дівчина   Ян Вермеер

“Спляча дівчина” – картина голландського художника Яна Вермеєра. На картині зображена дівчина, яка сидить за столом дівчина. Її очі закриті, рукою вона підтримує голову. На передньому плані на стіл накинута скатертину, на якій стоїть ваза з фруктами і графин з вином. За безладом на столі не приховати і небагатий інтер’єр на задньому плані. Глядач може також заглянути і в сусідню кімнату через відчинені двері.

Рентгенівське дослідження показало, що Вермеер спочатку задумував інший задній план картини. Так, за спиною жінки повинен був стояти чоловік, а в дверях сидіти собака. Поставивши на першому плані винний графин, Вермеер пояснив причину сонливості жінки, що визначила назва полотна. Так 16 травня 1696 р. в Амстердамі була продана картина під назвою “Een dronke slafende Meyd aen een Tafel” .

В наступний раз при продажу картина зазначалася “Een slapent vrouwtje, van de Delfse van der Meer” . Зображена дівчина – не служниця, її дорогий одяг говорить про те, що вона заміжня жінка-домогосподарка. Її поза трактується двояко: або як алегорія меланхолії, або лінощів, вважалася в середньовічній теології смертним гріхом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)