Дівчина – Ісак Израэлс

Дівчина   Ісак Израэлс

Відомий голландський живописець і графік Ісак Израэлс народився в Амстердамі в сім’ї художника Йозефа Израэлса, якого зараховують до попередникам імпресіонізму.

Ісак Израэлс навчався живопису у батька і перебував під його сильним впливом в мистецтві, самостійно працювати він почав лише до середині 1880-х. Художник успадкував від батька тонке відчуття кольору і легку, енергійну манеру письма, яка отримала новий розвиток у його творах після того, як у 1884 художник почав працювати на пленері.

Натхненний мистецтвом французьких імпресіоністів та у результаті спілкування з Максом Ліберманом Израэлс прагнув передати в пейзажі насамперед відчуття природи, а в портреті – емоційний стан моделі. Портрет “Амстердамська дівчина” виконаний Израэлсом в той період, коли його естетичні погляди вже визначилися, а живописна манера під впливом мистецтва імпресіоністів отримала більшу свободу і індивідуальність.

Інші відомі твори: “В Булонському лісі”. 1904-1905. Приватне зібрання; “Амстердамська наймичка”. Міський музей, Амстердам; “Модистка”. Міський музей, Амстердам.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)