Дочка ночі (Дівчина з букетом лілій) – Джон Уайт Александер

Дочка ночі (Дівчина з букетом лілій)   Джон Уайт Александер

Символізм став, по суті, одним з перших художніх напрямків у модерністському мистецтві другої половини XIX століття. Втім, символісти куди більше проявили себе в поетичній творчості, ніж у живопису. Особливо це відноситься до Франції і Росії. Проте були майстри, що зв’язали себе з символізмом у живопису, навіть на далекому американському континенті. Один з них – Джон Уайт Олександр.

У 1889 році він намалював дівчину з букетом лілій. Символіст не був би символистом, якщо б не дав картині ще й друге, образне назва – “Дочка ночі”. Це навіть трохи дивно, адже саме полотно пронизана світлом і кольором. Дівчина знаходиться посеред поля лугових квітів і лілії в її руці виглядають навіть якимось чужорідним тілом на цьому тлі. Уайт, судячи з усього, намалював представницю корінного населення Америки – індіанку.

Висока, струнка, в сукні до п’ят, облягаючим її пружне, гнучке молоде тіло. Фарби, як і в багатьох інших видах модерністського мистецтва, злегка змазані, як би розмиті. Задній фон як слід не домальовано. Сам вигляд героїні картини немов тремтить, пливе в мареві літнього дня. І саму її розморила спека – знати, тому таке відсторонений вираз обличчя і споглядальний погляд на лілії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Дочка ночі (Дівчина з букетом лілій) – Джон Уайт Александер.