Дівчина, яка ставить свічку перед образом – Григорій Михайлов

Дівчина, яка ставить свічку перед образом   Григорій Михайлов

На академічній виставці 1842 року картина, що зображує російську красуню в церкві, звернула увагу глядачів сюжетом і ошатністю виконання. Відсутність “внутрішнього, щирого почуття” не завадило їй стати еталоном салонної живопису “в національному дусі”. В каталозі зборів Ф. В. Прянишникова повідомлялося: “Російська пригожа селянська дівчина у святковому уборі ставить в церкві свічку перед іконою… Картина приваблива і сюжетом, і виконанням.

Народний російський костюм і типи осіб схоплені і передані молодим живописцем досить вірно. Тут чудово також і майстерне поєднання двох світів: денного, що проникає крізь вікно храму, і світла від теплящихся перед іконами свічок”. Світлові ефекти, що посилюють яскравість кольору, але нівелюють живописну фактуру, стали одним із звичайних прийомів мистецтва салонного напрямки поряд з ідеалізацією образу, академічністю малюнка при неувазі до внутрішньої конструкції пластичної форми і загладженою, “раскрасочной” живописом.

Тема картини і загальне рішення належать К. П. Брюллову, про що свідчить його начерк в одному з альбомів. У грудні 1860 року художник представив в Імператорську Російську місію картину, що зображує російську дівчину в церкві, “для піднесення оной іспанській королеві”. В знак благовоління йому були доставлені від королеви діамантові запонки. Картина неодноразово копіювалися. Одне з її повторень знаходиться в Кімрському районному краєзнавчому музеї. Відомо, що інше до 1941 року зберігалося в Київському музеї російського мистецтва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Дівчина, яка ставить свічку перед образом – Григорій Михайлов.