Перед поясненням (Побачення) – Володимир Маковський

Перед поясненням (Побачення)   Володимир Маковський

Маковський володів рідкісним талантом проникнення у внутрішній світ людини, від нього не вислизали навіть найтонші душевні рухи, нюанси стосунків, індивідуальні реакції людей на навколишнє. Вміння висловити все це художніми засобами – одна із сильних сторін його мистецтва.

Таке тонке зображення характеру людини, її душевного стану стало можливим завдяки постійній гострої спостережливості художника. Він ніколи не розлучався з альбомом і олівцем, всюди знаходячи багато яскравого і неповторного. І скрізь його олівець влучно схоплював наблюденное, гостро помічаючи прояв характерного, типового як у людей, так і в їх поведінці. Тонким ліризмом живописного виконання наповнена жанрова картина “Перед поясненням” .

Сам пейзаж – які обступили героїв їли, замшілі валуни – підкреслює напружений момент у відносинах двох молодих людей. Живопис набуває тут велике емоційне звучання і безпосередність почуттів. З притаманною тільки Маковського проникливістю передано болісний стан закоханих у важкий момент пояснення. Виразні схилені лиця і жести героїв: молодий студент перебирає в руках ціпок, в очікуванні відповіді, а дівчина, зриваючи пелюстки ромашки, сподівається на його розуміння і любов.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Перед поясненням (Побачення) – Володимир Маковський.