В’язень – Володимир Маковський

Вязень   Володимир Маковський

У багатьох своїх картинах художник відображає тематику рух народовольців в Росії. Ця робота безпосередньо пов’язана з політичною боротьбою. Вона була намальована в 1882 році.

Історики і критики вважають Маковського реалістом, тому що він показує життя, викриваючи всю правду. На цій картині ми бачимо людину, якій доводиться відбувати покарання за свої високо-суспільні ідеали, за те, що він мислить не так, як хотілося б його правителям.

Маковський не приділяє багато уваги дрібним деталям, він зосереджений на побудові загального образу головного героя. Погляд у зображуваного ясний і натхненний. Тонкі пальці рук зімкнуті в замок. Людина розмірковує. Я уявляю його наполегливим і цілеспрямованим, його не може зламати навіть вирок до страти, мені здається, що якщо його поведуть стратити, він не подасть страху своїм виглядом, буде відстоювати свої принципи, нехай навіть ціною втрати свого життя. З всіх деталей, які зобразив художник, ми бачимо тільки обличчя в’язня, все інше залишається в тіні.

Дивлячись на картину, ми переймаємося до героя теплотою і співчуттям. З якоюсь любов’ю художник зображує головного героя, звідси ми можемо зробити висновок, що йому були близькі визвольні рухи, і він мимоволі приймає сторону засудженого, встає разом з народом, постає проти революціонерів-народовольців.

Мені, безсумнівно, сподобалося це твір. Цікаво помічати і розкривати маленькі таємниці художника. Адже в більшості випадків, дивлячись на його картини можна створювати не тільки аналіз твору, але і психологічний портрет самого автора. Виявити, що він любить, мул і до чого ставиться з недовірою, від чого він приходить у захват або, що його розчаровує.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)