Сімейний портрет – Костянтин Маковський

Сімейний портрет   Костянтин Маковський

Костянтин Єгорович Маковський є представником одного з найцікавіших художніх кланів XlX століття. Виріс в атмосфері мистецтва, юнак обрав шлях живописця.

Костянтин Маковський на відміну від старшого брата Володимира – художника-передвижника своєю творчістю представляє альтернативну лінію живопису – її “салонний” варіант. Чужий остросоциальним проблем часу, він присвятив творчість епохи Русі XVII століття, в якій його залучали антураж розписних царських палат, пишність розшитих золотом і перлами нарядів.

Будучи, за висловом сучасників, “людиною – оркестром”, “бонвіваном” і франтом, Маковський заручився підтримкою великосвітського товариства, вся російська знати мріяла бути закарбованим пензлем маестро, а члени царської прізвища називали його “своїм художником”. В “Сімейному портреті” живописець зобразив свою Дружину – Юлію Павлівну Леткову з дітьми – Сергієм та Оленою.

Маковський з притаманною йому мальовничій естетикою намагається нагородити своїх героїв б6льшей привабливістю. Майстерня, в якій був написаний портрет, в повній мірі передає атмосферу розкоші і любов господарів будинку до красивих предметів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сімейний портрет – Костянтин Маковський.