Гра в бабки – Володимир Маковський

Гра в бабки   Володимир Маковський

Живописець Володимир Маковський завжди цікавився життям і співпереживав позовів простого російського народу. Нерідко він брав натхнення в побуті бідних людей: селян, покоївок та інших представників нижчих станів. В той час, як інші художники вважали таких персонажів їх негідними уваги.

Реалізм був основним стилістичним напрямком творів Маковського. Полотно “Гра в бабки” одна з найбільш цікавих і яскравих робіт живописця. Вона була написана в 1870 році.

На ній зображено розвага простих сільських дітей. Ця забава називається “бабки”. Її завдання збити розставлені особливим чином коров’ячі кісточки. В ті часи іграшки могли собі дозволити лише діти бояр, а діти робітників змушені були споруджувати розваги з різних підручних матеріалів.

П’ятеро хлопчаків зібралися разом для того, щоб скоротати час поки їх батьки займаються важкою працею бідних селян. Їхні обличчя зосереджені і захоплені. Хлопчик, що стоїть посередині, примружується, щоб зробити точний удар за встановленими “бабках”. Інші пильно стежать за його рухами.

Компанія хлопців розташувалася на задньому дворі сільської хати. Будинок і сарай, що стоїть поруч з ним, побудований з злегка похилі дощок. Солома розстелена на їх дахах. Місцями вона схудла. Для того, щоб зберегти тепло в приміщеннях, коли настане сувора російська зима, жителі залатали дірки дошками і старим одягом.

По соковитій зеленій траві, що росте на галявині, де сидить компанія хлопчиків, зрозуміло, що на вулиці стоїть рівна тепла погода. Але діти одягнені в щільні сорочки і кепки – означає, що літо ще не вступило у свої права, і, швидше за все, це весняний день.

Дивлячись на цю чудову картину, глядач захоплюється її сюжетом настільки, що намагається вгадати виграє хлопчик. Маковський дуже любив життя, киплячу на теренах Русі. Його картини є підтвердженням цього.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Гра в бабки – Володимир Маковський.