Український пейзаж з хатами – Володимир Маковський

Український пейзаж з хатами   Володимир Маковський

Маковський Володимир Єгорович крім зображення селян за їх роботою або іншим заняттям також славився своїми пейзажами. Він любив природу, але ще більше він любив зображати її у простих селах. Свідком того є його полотно “Український пейзаж з хатами”.

Весь твір показує чудові краси прибережної села. Далеко картини ми бачимо блакитне небо, злегка притрушено білими пухнастими хмаринками і велике озеро. Всю прибережну зону покриває смуга зелених дерев з просторими галявинами.

Передній план картини – це поросла зеленою травою галявина. Її перетинають протоптані людьми стежки. По тіні, яка падає на траву видно, що поруч ростуть великі дерева. Але найбільше привертає погляд кілька маленьких, низеньких, белобоких хаток. Їхні дахи покриті соломою, так коли-то давно було заведено, а стіни вибелени дочиста. Їх маленькі віконечка нагадую очі, які дивляться на тебе і прямо виблискують чистотою, затишком і рідними місцями.

Біля будинків немає ніяких парканів, всі люди доброзичливі та приємні у спілкуванні. Скрізь панує атмосфера радості і безтурботності. Все дуже важко працюють, але ніхто не скаржиться, вони намагаються побільше посміхатися і радіти сонячному дню.

Картина дуже сонячна, яскрава, гарна, від неї йде тепло і затишок.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)