Батьківщина – Володимир Фельдман

Батьківщина   Володимир Фельдман

Фельдман Володимир Петрович – відомий художник в жанрі військового мистецтва. Його молодість потрапила в той час, коли всіх викликали на фронт. Не дивно, що більшість його картин військової тематики. Однією з таких є твір “Батьківщина”. Написана вона в п’ятдесяті роки. І хоча війна вже позаду, але її відгомін довго ще будуть відображатись в багатьох картинах художників.

На своїй картині “Батьківщина” Володимир Фельдман зобразив військового солдата, який повертається після довгоочікуваної перемоги додому. Він проходить рідні місця і не може, щоб не зупинитися і не помилуватися ними. Війна багатьох навчила дорожити тим, що вони мають і дбайливо до всього відноситься.

На картині намальована пізня осінь. Дерева вже зовсім голі, а трава жовта-жовта. На небі безліч білих хмар, з-за яких ніяк не може здатися сонечко. Але це зовсім не хвилює солдата. Він притулився до рідної берізки, і дякує Господу, що залишився в живих. Він скоро повернеться в рідний дім, обійме дружину та дітей і вони заживуть довго і щасливо. Саме в цей момент для нього немає нічого прекраснішого, ніж цей осінній день. Одягнений він у солдатське обмундирування, тепле пальто, а на спині видніється рюкзак з особистими речами. Особа виражає радість і горе одночасно. Так, він живий і повернувся, але, скільки людей, скільки його друзів вже ніколи не побачать цю красу.

Можливо, саме себе автор зобразив на цьому полотні. Одного разу він повертався з поля битви в рідні місця. Дивлячись на цю картину, просто навертаються сльози, тому що через примхи декількох нелюдов руйнуються цілі долі. І дуже хочеться, щоб всі смерті, які тоді трапилися, були виправдані, і щоб наше покоління і подальші про війну знало тільки з історії. Нехай на землі буде завжди мир і спокій.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Батьківщина – Володимир Фельдман.