Селянські діти – Володимир Маковський

Селянські діти   Володимир Маковський

Перед нами знаменита картина відомого живописця. При погляді на неї не відчувається ніякої парадності. Художник прагне до максимально природного зображення селянського життя. Його цікавлять особливі стосунки між дітьми, які об’єднані працею.

Ми бачимо, що дівчинка зайнята рукоділлям, а жінка захоплено пряде. Оселю неймовірно убоге. Одягу дуже прості. Але Маковський не прагне критикувати це з соціальної точки зору. Він використовує ці деталі для того, щоб створити максимально соковитий колорит. Яскраві плями теплих тонів подаються кілька декоративно. Колорит цього творіння одночасно контрастний і дуже теплий.

Художник навмисно використовує додаткові кольори. Рішення, в плані світла, також значимо. Маковський передає особливу повноту життя в селі, барвистість. Ідилію передає і плаче дитина, якого ми бачимо в центрі. На обличчях героїв можна побачити абсолютно різні емоції. Але при цьому, тон картини в цілому неймовірно спокійний. Спілкування персонажів відбувається без якихось конфліктів. Воно гармонійно в кожному жесті і повороті голови.

Картина дозволяє глядачам уявити, як жили селянські діти. Але при цьому, не виникає відчуття безвиході. Ми розуміємо, що Маковський милується цими простими людьми. Він прагне зобразити їх максимально чітко і яскраво. Вражає і краса російської природи, на тлі якої відбувається дія. Художник зображує її максимально соковитими фарбами. Все полотно залито яскравим світлом, який надає особливу життєрадісність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)