Весна – Костянтин Коровін

Весна   Костянтин Коровін

Костянтин Коровін по праву вважається одним з засновників російського імпресіонізму. Улюблений учень Саврасова, послідовник Нестерова і Левітана, він створював настільки яскраві і барвисті роботи, що на тлі інших похмурих зображень насправді вони виглядали дуже виграшно. У його творах позитивна не тільки колірна гама, але і композиція, і навіть енергетика, яка виходить від картини. Такою картиною є і робота “Весна”, яку художник написав у непростому для Росії 1917 році.

Послідовник французьких імпресіоністів, в першу чергу Клода Моне, Костянтин Коровін вніс свої особливості у цей стиль. В його картинах дивним чином поєднуються часом несумісні речі: холод і тепло, спокій і біснування, гармонію і буйство. Його твори – це не сценка, це – ціле оповідання. На картині “Весна” крім беріз, художник зобразив будинок і людей, які сидять за столом. Використання кількох смислових акцентів у творі наповнює його безліччю смислів.

Картина Коровіна “Весна” художник використав цікавий прийом: на ній глядач не побачить різких переходів від персонажа до персонажа або від плану до плану. Все дуже природно і плавно, природа і люди повільно, але вірно прокидаються після холодної зимової сплячки. Свої картини художник писав тільки з натури, звідси така дивовижна кольорова точність і емоційна легкість і в той же час гострота його творів.

Дана картина – не перша робота живописця в імпресіоністському стилі. Першою такою роботою вважається “Портрет хористки”, написана в 1883 році.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)