Портрет хористки – Костянтин Коровін

Портрет хористки   Костянтин Коровін

Саме Полєнов багато зробив для формування майбутнього художника. На схилі років Коровін згадував: “Полєнов так зацікавив школу і вніс свіжий струмінь у неї, як навесні відкривають вікно задушливого приміщення. Він перший почав говорити про чистою живопису, як написано, говорив про різноманітність фарб”.

Вплив нового педагога і привезеної їм зі Сходу серії етюдів 1881-1882 років безсумнівно відчутно в несподіваному для Московського училища і вітчизняної живопису тих років “Портреті хористки” з його ясною гармонією чистих фарб. Юний художник блискуче розв’язав задачу зображення людської фігури в живій і мінливою световоздушной середовища. Свою, можливо, випадкову модель – негарну молоду жінку трохи безглузду капелюшку, з віялом у руці – він зобразив на терасі, на тлі залитого сонцем громадського саду.

Картина здавалася настільки несподівано нової за виконанням і незрозумілою за завданнями, що Полєнов, судячи з авторської напису на обороті полотна, навіть порадив вихованцеві не виставляти її. Цікаво, що одночасно у майстерні того ж педагога з’явилися і пейзажі Левітана “Перша зелень. Травень” , “Місток. Саввинская слобода” , як і “Портрет хористки”, які є ранніми зразками імпресіонізму в російського живопису. Дивним чином коровинская хористка виявилася схожа жіночих портретів Огюста Ренуара.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)