Дві сестри – Костянтин Маковський

Дві сестри   Костянтин Маковський

Винятковий реаліст-майстер побутового жанру – Володимир Маковський тяжів часто до гостросюжетним побутовим сценам, в яких беруть участь “маленькі”, тобто прості люди. Надзвичайно гострий на око, художник міг помітити і зобразити, на перший погляд, зовсім не примітні речі, розкрити характери, оголити конфлікт.

Назва картини і швидкоплинний погляд на неї саму вже породжує у глядача тяжке почуття протиріччя – два рідних людини, дві сестри, між якими величезна прірва соціального та фінансового нерівності.

Красиво і багато одягнена жінка, дивиться зверхньо на скромну просту дівчину, і з програми картини ми дізнаємося, що вони сестри. За столом, навколо якого панує безлад, сидить літня людина, як можна здогадатися батько двох сестер і байдуже дивиться у вікно. Порожні чорнильниці, бутель на столі, картини, розруха в кімнаті – все свідчить про зубожіння колись красивого і багатого дому.

А що сестра, одяг якої говорить про достаток? За її владного погляду, а також з неспокійною фігурі старої домробітниці, ми відразу розуміємо, що прийшла вона явно не для того, щоб запропонувати свою допомогу. Її колючі очі вимагають, а гидливо-відчужене вираз обличчя ясно свідчать, що ці бідні люди давно для неї не рідня.

Ця гостра, жорстка, навіть жорстока сатира художника так ясно ілюструють руйнування родинних зв’язків, найміцніших, заміну справжніх цінностей на помилкові. Деталізуючи кожен спосіб, обстановку, предмети побуту, автор привертає увагу до рідних, але вже чужим особам, висвітлюючи їх на полотні більш світлими фарбами, і розгортає перед нами повчальний і неймовірно сумне оповідання.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Дві сестри – Костянтин Маковський.