Смерть Камілли, сестри Горація – Федір Бруні

Смерть Камілли, сестри Горація   Федір Бруні

Картину “Смерть Камілли, сестри Горація” Ф. А. Бруні написав у Римі. Полотно величезна за розмірами – більше п’яти метрів у довжину. Художник виставив свій твір на Капітолійському пагорбі для загального огляду, і воно прославило двадцятирічного автора. Знавці знаходили багато витонченого в композиції картини малюнку.

Сюжет картини почерпнуть з давньоримської історії. У часи, належать до далеких переказами, Рим воював із містом Альба-Лонга. Три брата римлянина, серед яких був і Горацій, вступили в єдиноборство з трьома братами Куриациями з ворожого міста. Горацій здобув важку перемогу і з тріумфом повернувся в Рим, де застав свою сестру Каміллу, оплакивающую Куриация, якого вона любила. У пориві патріотичного гніву Горацій вбив свою сестру. Цей момент фінальної розв’язки і відобразив Бруні на своєму полотні. Зміст і стиль картини цілком у дусі російського класицизму першої половини XIX століття. Але в ній вже відчувається вплив ідей романтизму.

Композиція побудована по традиційної академічної схемою. Персонажі побудовані за всіма правилами останнього дії класицистичної трагедії. Фігури строго впорядковані і згруповані в красиві і виразні групи. У центрі і на першому плані – головні сюжетні герої: вмираюча невірна Камілла і Горацій, вказуючий на жертву. Всі постаті, ніби на просцениуме, знаходяться в неглибокому умовному просторі. Дійові особи стилізовані під псевдоісторичну епоху Стародавнього Риму. Одягнені в античні одягу, вони своїми позами і жестами викликають у пам’яті елліністичні статуї. Вирази їхніх облич, на яких відображається пережиття трагічних подій, демонструють загальну ідею твору. Красиве поєднання яскравих барвистих тонів з об’ємними цветопереходами.

Головний персонаж Горацій виділений не тільки композиційно, але і кольором: живописець невипадково обрав для нього плащ яскраво-червоних тонів. У своєму творі Бруні прагнув до психологічної достовірності, до створення напруженості при сприйнятті картини глядачем. За це полотно він у 1834 році отримав звання академіка. В 1897 році “Смерть Камілли, сестри Горація” була передана з Імператорської Академії мистецтв в Російський музей Олександра III. Згодом Олександр Бенуа напише, що Бруні створив річ “воістину майстерню, але глибоко фальшиву, як фінал якої-небудь хибно-класичної трагедії” . Пєлєвін Ю. А.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Смерть Камілли, сестри Горація – Федір Бруні.