Портрет невідомого в трикутному капелюсі – Федір Рокотов

Портрет невідомого в трикутному капелюсі   Федір Рокотов

В будинку Струйских зберігався портрет молодого чоловіка з ніжними рисами обличчя, пишним краваткою і накидкою, драпирующей фігуру.

Сповнений чарівності безтурботної юності образ невідомого в трикутному капелюсі. Обличчя юнака з живими темними очима, привітною посмішкою, ніжним і свіжим рум’янцем таїть в собі якусь недомовленість Риси обличчя відрізняються жіночною м’якістю. Іскриться діамантовий аграф треуголки, крізь прозоре чорне маскарадний доміно просвічує золотий кафтан, на груди спадає легка піна мереживного жабо.

На звороті портрета була загадкова зашифрована напис. Схожість особи невідомого в трикутному капелюсі з існуючими портретами А. Р. Бобринського служили підставою для того, щоб довгий час вважати зображеного молодої людини в маскарадному доміно сином Катерини ІІ і графа Григорія Орлова, народженого в 1762 році і отримав ім’я і титул графа Бобринського. У такому разі портрет міг бути написаний в 1780-х роках, чого не суперечить сам характер живопису.

Однак, з допомогою рентгена і спеціальних досліджень вдалося довести, що насправді на портреті зображена жінка з татарськими рисами обличчя і поверх неї написаний “невідомий у трикутному капелюсі”. І в першому і в другому випадку художник Рокотов писав одне і те ж особа – першу дружину Струйского Олімпіаду, яка померла при пологах. Мабуть, Микола Яремович наказав переробити жінку в чоловіка, щоб не бентежити ніжних почуттів нової молодої дружини і не порушувати її ревнощів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет невідомого в трикутному капелюсі – Федір Рокотов.