Автопортрет в солом’яному капелюсі з трубкою – Вінсент Ван Гог

Автопортрет в соломяному капелюсі з трубкою   Вінсент Ван Гог

У Парижі Ван Гог пише серію автопортретів. Вони відрізняються один від одного за технікою і манерою виконання, оскільки в кожному випадку автор ставив перед собою нові завдання. На цих роботах Ван Гог постає в різних костюмах і головних уборах, як ніби змінюючи ролі і образи. На цьому портреті, написаному в 1887 році, він зобразив себе в солом’яному капелюсі з трубкою.

Для портрета Ван Гог обрав класичний темно-коричневий фон. В такій колірній гамі він писав портрети на самому початку свого творчого шляху. Однак, на відміну від ранніх робіт, тут він не обмежується монохромною палітрою. Незважаючи на тьмяне вечірнє освітлення, художник знаходить безліч квітів і відтінків, зображуючи своє обличчя, головний убір і одяг. У тіньових частинах шкіра набуває зеленуваті відтінки, які контрастують з теплими червонуватими відтінками основного кольору. Темний колір фону переходить на синю сорочку, яка донизу набуває цегляний відтінок.

Картина виконана в ескізної манері, без світлотіньовий опрацювання форм. Досить велику увагу приділено особі, все інше написано швидкими рухами, напрямок яких злегка намічає форми. Обличчя Ван Гога позбавлене чіткого вираження, погляд безтурботний і в той же час зосереджений.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Автопортрет в солом’яному капелюсі з трубкою – Вінсент Ван Гог.