Будинок парафіяльного священика в Нюэнене – Вінсент Ван Гог

Будинок парафіяльного священика в Нюэнене   Вінсент Ван Гог

На пейзажі, написаному в 1885 році, зображений будинок, у якому пройшла юність Ван Гога. Тут він довгий час жив зі своєю родиною. Але після того як його батько раптово помирає у 1885 році, Ван Гог на наполегливе прохання сестри Ганни покидає батьківський дім. Незабаром він переїжджає в знімну кімнату помічника при церкві, яку раніше вже знімав під майстерню.

Картина є нетиповою для творчості Ван Гога. Художник практично ніколи не зображував подібні будови, віддаючи перевагу старим селянським лачугам. Швидше за все, він вирішив написати батьківський дім, щоб залишити про неї пам’ять і зробити подарунок брата Тео. Тео Ван Гог завжди підтримував Вінсента в його нелегке життя як матеріально, так і морально. Він був для брата опорою і кращим другом.

Пейзаж має майже повністю закриту композицію. Простір обмежений з обох боків гілками осінніх дерев. Вся увага зосереджується на будинку, яке здається надмірно громіздким і важким. Займаючи більшу частину полотна, воно ніби не залишає місця для інших об’єктів, для глибини і для світла.

Картина передає настрій пригніченості і смутку. Враження посилюється за рахунок темної кольорової гами. Єдиною світлою плямою художник зробив блакитне небо. Все інше написано різними тонами червоної і жовтої охри.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)