Автопортрет у темному фетровому капелюсі – Вінсент Ван Гог

Автопортрет у темному фетровому капелюсі   Вінсент Ван Гог

Темне наповнене сумом полотно Вінсента ван Гога 1886 року є автопортретом, одним з багатьох, але, мабуть, самим справжнім. Це одкровення в маслі, написане ще до повновагих проявів безумий і відрізаною мочки вуха художником, до приміщення його в психіатричну лікарню.

Робота вибивається з постимпресионистического течії і відкидає імпресіонізм з його яскравими фарбами і хвилинами радості. Погляньте самі, скільки темних фарб і сажі в маслі. Скорбота і печаль про невдалу любов і самотність прозирає в кожному штриху пензлем.

Автопортрет, як автопечаль, сизий і глибокий за змістом, уособлює все життя художника, починаючи з самого дитинства, повного покарань і непорозумінь, до зрілої життя з його неприйнятої любов’ю. Вінсент ван Гог не був портретистом. У зв’язку з неповним навчанням у загальноосвітній та художній школах, він виробив власний стиль письма, навмання, кажучи, що в живописі не важливий талан, а лише старанність дасть свої плоди. Бути може, тому його автопортрет настільки плоский наскільки об’ємний зміст роботи.

Намагаючись наділити життям власне зображення, він вибелил праву сторону обличчя, швидше, наділив світінням з зеленої поволокою. Тим самим підкреслив хворобливий колір шкіри. Його худоба здається хворий. Вузьке обличчя витягнуте в овал, а вилиці виділяють ямки запалих щік. Очі вчиненого неясного кольору, без відблисків, без життя, без радості, наповнені смутком і глибиною переживань. Зверніть увагу на опущені куточки очей, немов ніколи не знав веселощів цей чоловік. Не сміявся, спотворюючи обличчя мімічними зморшками радості, “гусячих лапок” біля очей, як має для багатьох людей.

Незважаючи на те, що автопортрет був написаний Винсентов в теплому колориті, тут багато бистра, сепії в суміші з берлінською лазур’ю і сажею, звідси робота має прохолодою сприйняття. Сам лист ван Гога акуратне і рівне. Мазки розтушовані до блиску на дальньому плані. Свій образ художник пропрацював до дрібниць – зморшки, відблиски на шарфі, рижина волосся. Сумний образ самовираження обтяжує глядача, втім, як і життя самого художника. Не можна сказати, що він був щасливий, але ранні автопортрети Вінсента, все ж, більш яскраві і радісні за змістом і колориту.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Автопортрет у темному фетровому капелюсі – Вінсент Ван Гог.