Сеяльщик – Вінсент Ван Гог

Сеяльщик   Вінсент Ван Гог

Вперше до теми сіяча Ван Гог звертається в 1880 році, коли пише копію однойменної картини Жана-Франсуа Мілле. Пізніше, вже перебуваючи в Арлі, художник створює кілька картин, присвячених цій темі. Для Ван Гога людина, обробляє і засевающий землю, був символом нескінченності життя, де процеси росту, цвітіння та збирання плодів безперервно чергуються між собою.

Це полотно 1888 року є однією з спроб розкрити образ сіяча в тому контексті, в якому його бачив художник. Картина відрізняється відкритою композицією. Майже весь простір полотна займає зорана земля, тим самим автор підкреслює її нескінченну значимість. Поле написано жовтим кольором, який у Ван Гога стає символом життя.

Цей колір посилюється мазками чистою блакитною фарби, яка створює ілюзію відображення неба. Написане таким чином, поле ніби втрачає матеріальність, стає невідчутним і невагомим. Це радше образ, що втілює безмежність і незбагненність життя. Селянин же, навпаки, написаний грубими узагальненими плямами темних відтінків. Його фігура здається зовсім невеликий на тлі нескінченного поля, але він йде по ньому широкої впевненою ходою, кидаючи в землю зерна пшениці.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)