Глядачі на арені в Арле – Вінсент Ван Гог

Глядачі на арені в Арле   Вінсент Ван Гог

На цій картині, написаної в 1888 році в Арлі, художник зобразив стародавній амфітеатр, на якому влаштовувалися бої биків. Точка зору обрана таким чином, що головною дійовою особою стає публіка.

Дослідники вважають, що серед глядачів Ван Гог зобразив багатьох своїх знайомих, зображення яких можна побачити і на інших картинах митця цього періоду. Ван Гогу чудово вдалося в позах і жестах людей, в строкатості яскравих плям передати жвавий шум людської юрби.

Дія, що відбувається на сцені, має другорядне значення для художника. Він поміщає його в правий верхній кут і дуже узагальнено зображує фігури тореадорів з биками. Тим не менш, яскраве жовте пляма сцени виділяє її із загальної композиційної маси, адже саме видовище є тим, що об’єднало усіх, що знаходяться на арені людей.

Ван Гог використовує яскраві контрастні колірні поєднання, які посилюють відчуття святкового пожвавлення. Відомо, що картина була написана під впливом творчості Гогена, який в той час жив в Арлі в жовтому будинку Ван Гога. Вплив одного дуже позначилося на мальовничій манері: Ван Гог використовує узагальнені плями, більш прості кольори. Деталі картини обведені темним контуром, що так само наближає картину до творів Гогена.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Глядачі на арені в Арле – Вінсент Ван Гог.