Автопортрет з сімома пальцями – Марк Шагал

Автопортрет з сімома пальцями   Марк Шагал

Крокував представляє себе успішним художником: доглянуте волосся, елегантний костюм, зображений у кубофутуристской манері, квітка в петлиці і модний галстук.

За його спиною у вікні видніється Париж і світиться вогнями Ейфелева вежа. Перед ним на мольберті “Росія, осли та інші”, вважалася тоді найкращою картиною, незмінним спомином про рідний Вітебську. Він працює над картиною “сімома пальцями” – ідіома на ідиші, що означає “дуже швидко”. Також 7 пальців можуть бути співвіднесені з біблійними 7 днями творення світу.

Праворуч від його голови з пливе хмарки виступає бачення православної церкви. Вперше у творчості Шагала з’являється схематизированний пейзаж Вітебська, він укладений в кругловидное обрамлення, з маленьким зеленоглавим храмом у центрі.

Напис на стіні єврейською мовою: зліва – “Париж”, праворуч – “Росія”. Це одночасно і дотримання коллажной техніку кубістів, і визнання своєї відірваності від коренів. Художник одночасно виражає почуття безпритульності, неприкаяність і підтверджує свою належність до 3 культурам. Під конструкцію верху мольберта замаскований фрагмент “сходи” це невипадково символ сходження від рівня зовнішнього сприйняття на осягнення потаємного значення.

На палітрі, яку художник тримає в руці, безліч фарб – символ успіху і процвітання. Нижня частина обличчя зображеної живописця уподібнюється, на манер кубістів, прямокутника картини. Як вірно підмітила 2 чоловіка М. Шагала Ст. Хаггард, “Марк схематично зобразив риси свого обличчя дивним і прекрасним візерунком”.

Різнорідні елементи на картині як би утворюють якісь психічні плани, де в музичних співзвуччях з’єднуються воєдино нав’язливі бачення, спливають у свідомості фрагменти життя, створюючи образну структуру образотворчих метафор.

Цю картину дослідники пов’язують зі світом російської ікони: про неї нагадує статична поза художника-деміурга, його “говорять” атрибути, ритмічність і площинність декоративно-ошатного зображення, застосування зворотної перспективи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Автопортрет з сімома пальцями – Марк Шагал.