Автопортрет – Якоб Йорданс

Автопортрет   Якоб Йорданс

Автопортрет фламандського художника Якоба Йорданса. Автопортрет є частиною картини “Сім’я Йорданс в саду”, написаній живописцем у 1621 році. Розмір сімейного портрета 181 x 187 см, полотно, олія. Якоб Йорданс або Иорданс є одним з найталановитіших фламандських живописців епохи бароко. Народився в Антверпені 19 травня 1593 року сім’ї мануфактурщика.

У чотирнадцятирічному віці посткпил до навчання у майстерню художника Адама ван Ноорта, у якого навчався і Пітер Пауль Рубенс. У вісімнадцять років Йорданс був прийнятий в гільдію святого Луки, отримав звання вільного художника і зміг приступити до професійної діяльності на законних підставах. Випробував вплив мистецтва Караваджо, творчості Янсенса, і живописної манери свого сучасника Рубенса.

У 1615 році Йорданс був атестований антверпенської гільдією майстрів мистецтва як художник-оформлювач. Втім, Йорданс не відчував особливої тяги до розпису декорацій для міських видовищ і вирішив повністю присвятити себе класичній живопису. У 1621 році була Йордансу запропоновано посаду декана гільдії святого Луки, яку він виконував багато років. Протягом свого довгого творчого життя Йорданс створював картини на релігійну, міфологічну та історичну тематику, писав портрети і побутові жанрові сцени, був визнаним майстром монументальних розписів і акварелей.

У мистецтві фламандця Йорданса святкова видовищність і пишність живопису епохи бароко поєднуються з відтінком простодушної грунтовності. Мистецтво і творча концепція Якоба Йорданса відображаються в його картинах з прозаїчної, часом грубуватою, і чуттєвої силою. Повнота оптимістичного світовідчуття фламандської дійсності початку 17 століття зближує художника з Рубенсом, але на відміну від Пітера Пауля Йорданс не мав настільки яскравою манерою героїзації образів і персонажів картин, настільки невичерпної і буйною фантазією. Міфологічні та релігійні сюжети в картинах Йорданса трактуються художником в більш приземленому жанровому плані. У 1650 році Йорданс прийняв віросповідання кальвінізму, але продовжував виконувати замовлення для монастирів католицької церкви. Фламандський художник Якоб Йорданс помер 18 жовтня 1678 року, проживши довге і щасливе життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Автопортрет – Якоб Йорданс.