Автопортрет – Нікола Ланкре

Автопортрет   Нікола Ланкре

Автопортрет французького живописця рококо Ланкре Нікола. Розмір портрета 74 x 58 см, полотно, олія. Французький художник Нікола Ланкре народився 22 січня 1690 року в Парижі в родині кучера. Згідно волі батька Ланкре спочатку було призначено стати гравером.

Перші уроки малюнка і граверного майстерності він отримав у свого старшого брата Жозефа Ланкре. Нікола Ланкре з дитячих років проявив рідкісне обдарування в зображенні людей і природи. І незабаром за рішенням батьків Нікола Ланкре залишив освоєння професії гравера, щоб цілком присвятити час вивченню мистецтва живопису. Ланкре спочатку проходив навчання в майстерні П’єра Дюлена, професора Академії мистецтв, потім працював у майстерні художника Клода Жілль, чиїм учнем у свій час був також і Антуан Ватто.

Ватто зв’язався з Ланкре і рекомендував молодому художнику залишити майстерню Жілль, малювати пейзажі видів околиць Парижа, і відточувати композиційне майстерність в зображенні фігур на лоні природи. Ланкре послухався поради живописця Ватто, вже досить відомого в мистецьких колах Парижа. Дві роботи, які Ланкре незабаром виконав, отримали апробацію Антуана Ватто, і були представлені в Академію мистецтв. Картини були прийняті доброзичливо і Ланкре став дійсним членом Академії 24 березня 1719 року.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)