Автопортрет – Ангеліка Кауфман

Автопортрет   Ангеліка Кауфман

Автопортрет швейцарської художниці Анжеліки Кауфман. Розмір портрета 74 x 61 см, полотно, олія. Ангеліка Кауфман – швейцарська художниця, майстер живопису раннього неокласичного стилю. Навчалася живопису у свого батька, посереднього художника В. І. Кауфмана.

Ангеліка Кауфман з ранніх дитячих років виявила велике дарування, проявила різнобічні таланти в малюванні і музики, до дванадцяти роками вона писала вже досить непогані картини, працюючи в різних містах Італії.

Приїхавши в 1766 році в Лондон, Ангеліка Кауфман придбала прихильність королівського двору і повагу серед аристократів і написала там значне число картин і портретів, за які в 1769 році новоучрежденная Лондонська королівська академія мистецтв прийняла її в свої члени.

Власне, Ангеліка Кауфман була серед засновників цієї Академії мистецтв, участь у розписах собору святого Павла. У 1769 році Ангеліка Кауфман вступила в шлюб з негідником-камердинером, що видавали себе за шведського графа Горна і підставленим їй в женихи помстою відкинутого нею обожнювача-лорда; але лише обман відкрився, цей нещасний шлюб був розірвано, що, однак, варто було художниці Ангеліці Кауфман 300 фунтів стерлінгів і похитнуло її положення в лондонському суспільстві.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Автопортрет – Ангеліка Кауфман.