Автопортрет у солом’яному капелюсі II – Вінсент Ван Гог

Автопортрет у соломяному капелюсі II   Вінсент Ван Гог

В Антверпені у Ван Гога з’явилося прагнення писати портрети. Переїхавши до Парижа, він намагається вдосконалити свої навички, невпинно малюючи знайомих. Крім того, він приділяв багато часу написання автопортретів. Художником було написано більше тридцяти робіт в цьому жанрі. Багато з них мали характер етюдів і замальовок. Так можна охарактеризувати і цей автопортрет, виконаний швидко і має незавершений вигляд.

Фон портрета залишився незакрашенним, художник лише злегка позначив його колір розрізненими мазками. Він використовував тон паперу в якості основного кольору обличчя, намітивши тіньові частини ліловим кольором, а також злегка пофарбувавши відблиски. Але риси обличчя – очі, губи, борода і вуса – виписані набагато більш ретельно. Художник виділив головне, звівши другорядні деталі до мінімуму.

При цьому він також приділив увагу селянським аксесуарів – солом’яному капелюсі і білій блузі, що ставить на перший план тематику картини і концентрує увагу глядача на її утриманні. Слід зазначити, що це не єдиний автопортрет, де Ван Гог зобразив себе в солом’яному капелюсі.

При написанні портрета Ван Гог використовував в основному жовтий колір, який, мабуть, він планував використовувати в якості контрастного до синього тла. Лише кілька ліній виділені чітко, основна ж простір картини прозоро і незавершене. Це робить роботу легкою, надаючи їй схожість з аквареллю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Автопортрет у солом’яному капелюсі II – Вінсент Ван Гог.