Автопортрет – Карел Фабриціус

Автопортрет   Карел Фабриціус

Карел Фабриціус був одним з найталановитіших учнів Рембрандта, з його ім’ям пов’язане заснування делфтской школи живопису. Недовге життя художника була сповнена драматизму. Перший шлюб живописця перервався внаслідок раптової смерті дружини і дітей-близнюків у 1643. У 1650 художник знову одружився і переїхав в Делфт. Через два роки він став майстром гільдії св. Луки.

Фабриціус користувався впливом серед живописців, його запрошували для прикраси багатих бюргерських будинків, він отримував вигідні замовлення. Творчість художника переживало період найвищого розквіту, але вибух порохового складу в Делфті забрав його життя. Представлений автопортрет – один з двох виконаних художником. Це ранній автопортрет, в якому Фабриціус зобразив себе у вигляді ремісника з відкритим коміром сорочки, в шкіряному фартусі.

Таке зображення не випадково – художник сам привласнив собі прізвисько “Фабриціус”, що означає “тесля” , тому що в юності він навчався теслярській майстерності. Інші відомі твори: “Автопортрет” . 1654. Національна галерея, Лондон; “Старий чоловік у хутряній шапці”. 1640-е. Мауріцхейс, Гаага; “Часовий”. 1654. Художній музей Шверін; “Щиглик”. 1654. Мауріцхейс, Гаага.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)