Автопортрет – Тарас Шевченко

Автопортрет   Тарас Шевченко

Тарас Григорович Шевченко, відомий український поет і художник, був кріпаком поміщика Енгельгардта. Поміщик побачив у Тараса справжній малярський талант і, проживаючи в той період у Варшаві, віддав талановитого кріпака в навчання портретистові Лямпі.

Думка Енгельгардта була проста: коли-небудь, коли Шевченко стане справжнім художником, він від цього і сам буде мати прибуток. Однак у 1831 році почалося польське повстання, і Енгельгардт змушений був переїхати з Варшави до Петербурга. Там поміщик віддав Тараса в навчання домашнього художника Ширяєва. Так минуло чотири роки. Удача, як видно, благоволила Шевченка.

Одного разу в Літньому саду він познайомився зі своїм земляком, художником Іваном Сошенком. Той звів його з ще одним земляком, поетом Євгеном Гребінкою, після чого вже вдвох вони познайомили Шевченка з секретарем Академії мистецтв Василем Григоровичем, з знаменитими художниками Олексієм Венеціановим і Карлом Брюлловим, а також з найвидатнішим російським поетом і вчителем царських дітей Василем Жуковським.

Всі ці люди і допомогли талановитого кріпака. Брюллов намалював портрет Жуковського, який було розіграно в лотерею. За отримані гроші – 2500 карбованців – і був викуплений Тарас. Це сталося 22 квітня 1838 року. У цьому ж році Шевченко був прийнятий в Академію Мистецтв, після закінчення якої він був затверджений на посаду вчителя малювання Київського університету

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)