Автопортрет – Вінсент Ван Гог

Автопортрет   Вінсент Ван Гог

Це один з паризьких автопортретів Ван Гога, створений в період формування його мальовничої манери та художніх ідеалів. Автор писав автопортрети як з метою творчого самовираження, так і для того, щоб “набити руку” у малюванні людей, знайти максимально підходящі для цього живописні засоби. Багато з автопортретів залишилися етюдами, чого не можна сказати про цю роботу 1886 року.

Картина написана в стилі реалізму. Ван Гог вибрав темний бузково-червоний фон, щоб виділити обличчя, освітлене штучним світлом. Грамотно скомпонувавши автопортрет, художник малює себе пів-обороту, ретельно і грамотно моделюючи обсяги і форми голови за допомогою плавно переходять один в одного відтінків.

Автор ретельно підбирає фарби, використовує тонку нюансировку, завдяки чому в зображенні обличчя можна знайти безліч відтінків охри, рожевого, жовтого, бузкового кольорів, які приймають то холодні, теплі відтінки залежно від ступеня освітленості. В тінях шкіра набуває бузковий або зеленувато-сірий відтінок.

Вся увага художника зосереджена на зображенні особи. Особливо виразно написані очі, уважно і зосереджено дивляться на глядача. Інші риси написані дуже ретельно. Одязі художник приділяє мінімум уваги. Синій костюм і білий комір сорочки написані широкими швидкими мазками, без промальовування деталей світлотіньового моделювання форм.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)