Інтер’єр ресторану – Вінсент Ван Гог

Інтерєр ресторану   Вінсент Ван Гог

Картина “Інтер’єр ресторану” написана в 1887 році в Парижі. Це одна з робіт, в яких Ван Гог намагався застосувати на практиці новаторські ідеї імпресіоністичного живопису. Спілкуючись з такими майстрами, як Бернар, Синьяк і Піссаро, художник захоплюється теорією розкладання квітів на чисті складові. Крайнім втіленням цієї теорії з’явилася техніка пуантилізму.

Вся живописна поверхня картини викладена, як цеглинками, найдрібнішими частинками чистих фарб. Ван Гог проявляє рідкісну для свого характеру скрупульозність, знаходячи все нові й нові відтінки натури і акуратно завдаючи дрібні точки на полотно.

Особливо чітко пуантилистическая манера проявилася при зображенні стін ресторану. Дрібні крупинки чистих кольорів створюють на них бордово-сиреневатое мерехтіння, яке ніби позбавляє поверхню матеріальності. На підлозі ресторану сірі кольори передані шляхом змішування синіх точок з жовтими. За рахунок теплоти відтінків Ван Гог прекрасно передав сонячний колір, що падає з вікон.

Слід зазначити, що пуантилізм не прижився у Ван Гога. Його темперамент і загальний світогляд не дозволяли ставитися до роботи з такою ретельністю і точністю. Проте ця техніка дала певний поштовх для розвитку в подальшому оригінальної манери, в основі якої лежало поєднання контрастних мазків різної форми.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Інтер’єр ресторану – Вінсент Ван Гог.