Човни в Сен-Марі – Вінсент Ван Гог

Човни в Сен Марі   Вінсент Ван Гог

Техніка написання цього чудового полотна визнаного майстра Вінсента ван Гога дуже відрізняється від способів написання інших його робіт. Тут глядач не бачить звичайних для нього безладних широких мазків, картина сповнена легкості, ретельно виписані дрібні деталі. Художник зобразив тихий пляж з розташованими на ній човнами.

Ван Гог вибрав дуже яскраві і соковиті відтінки для написання картини “Рибальські човни на пляжі в Сен-Марі”. Різнокольорові човни рясніють численними квітами на тлі золотого піску і прозорих блакитних хвиль. Небо затягнуте легкими білими хмарами, створюється відчуття того, що скоро почне дути міцний вітер.

Акуратно і чітко, з виділенням контурів написані суденця, що знаходяться в морі трохи віддалік від пляжу. Досить докладно зображені художником їх щогли і снасті. Уважний глядач може помітити золотий скринька, блискучий на сонці. А лівіше в піску лежить ще один.

Хвилі все посилюються, здається, що скоро вони захоплять човни і понесуть їх далеко в море. Хоча Вінсент ван Гог на картині “Човни в Сен-Марі” не зобразив жодної людини, відчуття розумності та осмисленості елементів полотна не залишає глядача ні на хвилину. Вся природа та предмети, створені руками людини показані автором живими, і човни, як якісь казкові істоти, вирішуються виконати повний небезпек шлях через величезне море, просто чекають підходящої погоди і попутного вітру.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Човни в Сен-Марі – Вінсент Ван Гог.